Zeynep Bastık ve Anıl Piyancı sahne aldı


Buca Metrosu’nun şölen havasındaki temel atma merasimi

İzmir tarihinin en büyük yatırımı Buca Metrosu’nun temel atma merasimi müzikçi Zeynep Bastık ve Anıl Piyancı’nın verdiği mükemmel konserle taçlandı. Soğuğa karşın binlerce İzmirli merasim alanını terk etmedi. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Bugün bizim bayramımızdı. Hoş İzmir’in hoş insanları, hepinizi çok seviyorum. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun iştirakiyle yapılan Buca Metrosu’nun temel atma merasimi şölen havasında geçti. Dövizleri, pankartları ve sloganlarıyla merasim alanını hıncahınç dolduran onbinlerce İzmirli merasim sonunda Anıl Piyancı ve Zeynep Bastık’ın müzikleriyle coştu.

Temel atma merasiminin akabinde evvel rap sanatkarı Anıl Piyancı sonra da Zeynep Bastık sahne aldı. Bastık büyüdüğü kentte konser vermenin memnunluğunu yaşadığını belirterek, “Çok memnunum. Kusursuz bir kalabalık var. Çok hoş bir şey için buradayız” dedi. 14 Şubat’ın Sevgililer Günü olduğunu da hatırlatan Bastık, “Bugün sevgililer günü lakin bence birbirini sevenler için her gün sevgililer günü. Buca Metrosu’nun temelinin atılması, Sevgililer Günü’nden daha manalı benim için” diye konuştu.

Soyer: “Bugün bizim bayramımız”
Bastık’ın seslendirdiği birinci üç müziğin akabinde sahneye çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Zeynep Bastık’a çiçek verdi. Soyer, “Bugün bizim bayramımızdı. Bu hoş bayramı en hoş halde kutlamak sizinle nasip oldu. Hoş İzmir. Hoş İzmir’in hoş insanları, hepinizi çok seviyorum. Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.
Soğuk havaya karşın merasim alanını terk etmeyen binlerce İzmirli, müziklerini Bastık’la bir arada söyledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.