Donanma kentinde Usta Çı’Rock rüzgarı esti


Usta Çı’Rock isimli Anadolu Rock kümesi Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde Gölcüklülerle buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 65 yaş üzeri ve genç üyelerin harmanlandığı Usta Çı-Rock isimli Anadolu Rock kümesi konserini Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezinde Gölcüklülerle buluşturdu. Konser boyunca Gölcüklüler hafızalara kazınan kesimlere eşlik etti. Usta Çı-Rock kümesi verdiği konserle halkın beğenisini kazandı. Bireylerin etkin bir halde hayatın içinde yer almaları amaçlanan konser yaklaşık iki saat sürdü.

70’LERDEN GÜNÜMÜZE

Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği yaklaşık iki saat süren konserde Usta Çı’Rock kümesi 70’lerden günümüze bir rüzgâr estirdi. Vatandaşlardan tam not alan Usta Çı’Rock kümesi Anadolu Rock Müziği’nin temsilcileri olan Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray, İskender Doğan, MFÖ, Selda Bağcan ve Şebnem Ferah’tan seslendirdiği müzikler ile geceye sevinç kattı. Unutulmayan müziklerin seslendirildiği konserde dinleyenler, eğlenceli vakit geçirirken müziklere da eşlik etti.

12 İLÇE DE KONSERLER DEVAM EDECEK

Hayatın içinde kendisine yer bulmak isteyen yaşlıların genç bireyler ile bir ortaya gelerek oluşturduğu bir müzik kümesi olan Usta Çı’Rock konserleri, 12 ilçede yıl uzunluğu devam edecek. Usta Çı’rock Anadolu Rock kümesinde şef-klavye Yetgin Kunter, solist-vokal Nurgül Gezer, Deniz Mafizer ve Tahsin Keskin, solist-gitar Orhan Meriç, solist-bağlama Mete Dağ, solo gitar Koray Kaptanoğlu, bas gitar Mertcan Doğu, klavye org Özdemir Çimenot, ud Faruk Ertok, keman Alparslan Uygur, solo ve bas gitar Mertcan Doğu, bateri Ruşen Abdullaoğlu, perküsyon Yaşar Baytemur ve akustik gitarda Özay Kaptanoğlu yer aldı.

İZMİT KONSERİ PEK YAKINDA

65 yaş üzeri ve genç üyelerin harmanlandığı Usta Çı’Rock isimli Rock kümesinin bir sonraki konseri İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezinde 23 Mart Çarşamba saat 19.30’da müzikseverler ile buluşacak. Ayrıntılı bilgi için Büyükşehir Belediyesi 153 Davet Merkezi aranabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.