Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Bebek ve Hasta Bezi Takviyesi


Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’nun toplumun tüm bölümlerine ulaşmayı sağlayan toplumsal belediyecilik anlayışı ile çalışan Aydın Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların muhtaçlıkları doğrultusunda insan odaklı hizmetlerini sürdürüyor.

50 binden fazla hasta bezi dayanağı verildi
Vatandaşların sıkıntısına derman olan projeleri ile ön plana çıkan Büyükşehir Belediyesi, toplumsal yardım takviyeleri kapsamında birçok muhtaçlık sahibi aileye hasta bezi ve çocuk bezi takviyesinde bulunuyor. Uzman takımları ile uzun yıllardır hasta bakım hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, gelen müracaatlar ve tespit çalışmaları sonucunda belirlenen vatandaşlara bugüne kadar 50 binden fazla hasta bezi dayanağında bulundu.

Büyükşehir çocuklu ailelerin yanında
Son vakitlerde toplumsal yardım müracaatlarındaki artış ile birlikte bilhassa çocuklu ailelerden de bez talebi gitgide artıyor. Bu ekonomik sıkışıklıktan çocukların etkilenmemesi ve ailelerin kendini yalnız hissetmemesi için Lider Çerçioğlu’nun talimatları doğrultusunda talepleri süratle karşılayan Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı takımları, ailelere kapı kapı ulaşarak 15 bine yakın çocuk bezinin dağıtımı gerçekleştirdi. Bu dayanak kapsamında yenidoğan ve 6 yaş ortasındaki bebeklerin farklı numaralardaki bebek bezleri, sistemli olarak ailelere teslim ediliyor.

Lider Çerçioğlu: On binlerce hasta ve bebek bezini ailelerimize ulaştırdık. Bu dayanağı sürdüreceğiz.
Kente bir anne gözüyle bakan Lider Hasret Çerçioğlu, gereksinim sahibi ailelerle dayanışma için olduklarını belirterek, “Toplumun temel taşı olan aileler, kendi içlerindeki dayanışma ve yardımlaşma ile ayakta kalır. Biz de vatandaşlarımız ile bir aile olarak hep yanlarında olduk. Bu ailenin en yeni üyeleri olan bebeklerimizin, içinde bulunulan ekonomik meselelerden etkilenmemesi gerekiyor. Dayanışmaya en çok muhtaçlık duyan hastalarımızın en temel ihtiyaçlarından yoksun kalmaması gerekiyor. Bağlantı merkezimize gelen talepler maalesef ki vatandaşlarımızın artık en temel gereksinimlerini karşılayamadığını gösteriyor. Hasta ve bebek bezi talebinde artış yaşanıyor. Bugüne kadar on binlerce hasta ve bebek bezini ailelerimize ulaştırdık. Bu takviyesi sürdüreceğiz. Aydın’da hiç kimse kendini yalnız hissetmeyecek” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.