Metaverse Kapılarını Tüm Meraklılarına Açıyor


Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği ve dâhil olduğu Metaverse alanında, Türkiye’nin birinci eğitim programına mesken sahipliği yapan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), artık de alanın tüm ilgilileri için kapsamlı bir sertifika programı başlatıyor. Türkiye’de birinci kere düzenlenecek olan program, Metaverse dünyasının en temelinden başlayarak gelecekte dönüşeceği vizyona dair geniş perspektifte bir eğitim sunacak. Katılımcılarsa programa Ege Orman Vakfı’na fidan bağışı yaparak kayıt olabilecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Kreatif Sanayiler Araştırma Merkezi ve Tazefikir Group ortaklığıylabu sene iş gücü açığının süratlice büyüdüğü Metaverse kainatına dair, nitelikli insan gücü yetiştirmek hedefiyle tüm profesyonel ve amatör ilgililere yönelik sertifika programı hayata geçiyor. On iki hafta sürecek olan aktiflikte Metaverse dünyası ile tanışma, Blockchain teknolojisi, Metaverse platformları, giyilebilir sensörler, Metaverse’de marka bağlantısı, Metaverse ve etik mevzuları başta olmak üzere birçok bahis irdelenecek. Program boyunca Türkiye’de bölümün gelişmesine kıymetli katkılar sağlayan uzman isimler eğitimler verecek.

İştirakçiler Programa Fidan Bağışı Yaparak Kayıt Olacak

Cümbüş, sıhhat, bağlantı, spor ve eğitim başta olmak üzere birçok meslekte derin tesirler yaratacak olan ve birçok yeni iş imkanları doğuracağı öngörülen Metaverse dünyası için; yazılım, tasarım, donanım ve içerik ögeleri hakkında yetkinlik kazandırmayı hedefleyen sertifika programının bir öbür kıymetli gayesi gezegenimizi korumak. Bu bağlamda iştirakçiler programa Ege Orman Vakfı’na fidan bağışı yaparak kayıt olabilecek. Böylelikle Türkiye’de birinci kere bir sertifika programına kayıt olurken ağaç dikimi gerçekleşecek. Hususun kıymetine değinen Bahçeşehir Üniversitesi Halkla Bağlar Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çisil Sohodol Metaverse Sertifika Programı Ege Orman Vakfı’na fidan bağışı ile iştirake açılarak, insan varlığı yeni dijital bir kozmosta hayat bulurken tüm bunlara imkân sağlayan fizikî dünyamıza karşı sorumluluklarımızı hatırlatmayı amaçlamaktadır. İştirakçilerin bağışlarıyla bir yandan dünyanın birinci Metaverse Ormanı’nı kurulurken öbür yandan dijital karbon ayak izi konusunda farkındalık yaratmak hedeflenmektedir. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırmak için çok kıymetli ve bedelli lakin muhafazamız gereken bir gezegenimiz olduğu hatırlatmasını yapmak ve çevresel sürdürülebilirliğin değerini vurgulamak en değerli amacımız” dedi.

Metaverse cihanına dair inovatif proje fikirlerinin geliştirilmesini hedefleyen sertifika programı online olarak 17 Mart tarihinde başlayacak, müracaatlar ise 15 Mart tarihine kadar devam edecek. Kayıt için bağışlanan fidanlar Ege Orman Vakfı işbirliğinde uygun bir ağaçlandırma alanına dikilerek Tazefikir BAU Metaverse Ormanı kurulacak. İştirakçiler yandaki linkten müracaatta bulunabilirler: https://aday.bau.edu.tr/metaverse

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.