Ukrayna’daki can da Suriye’deki değil mi


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Lideri Hüseyin Baş Ukrayna krizini kıymetlendirdi.

-Montrö mutabakatının kıymetini bugün bir kere daha anlıyoruz diyen BTP Önderi, kaybedilen canlardan ötürü tüm insanlık ismine çok üzgün olduğunu tabir ederken, İsrail’in Suriye’ye yaptığı yeni akınları da hatırlattı ve ‘Ukrayna’daki can da Suriye’deki can değil mi? Dünya’nın neresinde beşere zulüm varsa kahrolsun o zalim’ sözlerini kullandı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Lideri Hüseyin Baş Ukrayna krizi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Gelinen noktadan yaşananlardan ve kaybedilen canlardan ötürü tüm insanlık ismine çok üzgün olduğunu tabir eden BTP önderi, arabuluculuk ve Montrö konusunda ikazlarda bulundu.

Hüseyin Baş, Türkiye’nin arabuluculuk teşebbüsleriyle ilgili olarak, “Arabulucu olmak âlâ beğenilen da ortada kalmak âlâ bir şey değil. Ortayı bulacağız derken ortada kaynamayalım. Arbedelerde en çok dayağı ortadaki yer” tabirlerini kullandı.

Montrö’nün ehemmiyetini bir sefer daha anladık

Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin ne kadar değerli olduğunun bugün bir kere daha ortaya çıktığına dikkat çeken BTP Başkanı, Kanal İstanbul hatırlatması yaparak şu tabirleri kullandı.

“Eğer bugün Kanal İstanbul yapılmış olsaydı, Montrö tartışmaya açılabilir Rusya-Ukrayna krizi sebebiyle İstanbul savaş alanına dönebilirdi. Tekrar Atatürk’ün bizi koruduğunu görüyoruz. Ne sistem kurmuş ki Montrö Kontratı sayesinde ABD Karadeniz’e istediği üzere giremiyor.”

Suriye’deki insanın canı Ukrayna’da yaşayan kadar değerli değil mi?

BTP Başkanı toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda ise Ukrayna krizine sıra dışı bir yaklaşım gösterdi.

Dünya Ukrayna’ya kilitlenmişken İsrail’in gece yarısı bir defa daha Suriye’yi bombaladığına dikkat çeken Hüseyin Baş, ‘Dünya’nın neresinde beşere zulüm varsa kahrolsun o zalim.’ Tabirlerini kullandı.

İşte BTP Başkanının o paylaşımları;

-Rusya Ukrayna’ya şunu yapıyor bunu yapıyor derken, gece saat 3, İsrail Şam’ı bombalıyor ve hiç kimse ses çıkarmıyor. Dünya’nın neresinde beşere zulüm varsa kahrolsun o zalim.

-Ve insanımız seçimlerini yaparken bu insanlık dışı sistemi yok edecek yüreği olan beşerlerle yürüsün. Çok üzgünüm Suriye insanı ismine, Ukrayna insanı ismine, Rusya insanı ismine, kısaca insanlık adına…

-Rusya yaptığı vakit ayağa kalkıp İsrail yaptığı vakit sessiz kalırım siyaseti izleyene asla güzel gözle bakmam. Tüm analistler ve siyasetçiler şunu bilsin; Dünyada imtiyazlı 2 devlet vardır. Biri İngiltere, oburu İsrail. Bunun yanlışlığı haykırılmalı.

-Ukrayna’da yaşananlara ben de üzülüyorum ve insan hakları ismine insanların ölmesine yahut ölecek olmasına asla katlanamıyorum. Lakin Suriye’deki insanın canı Ukrayna’da yaşayan kadar değerli değil tiyatrosuna da ortak olamam.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.