500 Yıllık Gelenek Gölcük’te Devam Ediyor


Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu öncülüğünde, Gölcük Erzurumlular Toplumsal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen klasik “1001 Hatim” programı geniş iştirakle gerçekleşti. Programa Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Gölcük Belediye Lideri Çetin Seymen ve vatandaşlar katıldı. İslam âlimi Pir Ali Baba’nın başlattığı ve 500 yıldır sürdürülen Kur`an okuma geleneği olan 1001 Hatim programında, iştirakçiler Kur’an tilavetinin akabinde dualar ettiler.

BİRLİKTE DUALAR EDİLDİ
Programda kelam alan Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, “1001 Hatim okuma ve duası programını düzenleyen Kocaeli Erzurumlular Federasyonu Lideri Sayın Tekin Dursun’a, Gölcük Erzurumlular Toplumsal Yardımlaşma Derneği Lideri Sayın Müdeher Özçelebi’ye, hocalarımıza, programa ve duaya iştirak eden hemşehrilerimize, bu hoş geleceği ilçemizde de yaşattıkları için teşekkür ediyor, okunan hatm-i şeriflerin ve duaların indi İlahîde kabul olunmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Allah; milletimizi, vatanımızı, devletimizi görünür görünmez her türlü afet, belâ ve musibetten, düşman şerrinden koruma eylesin” dedi.

500 YILDIR SÜRDÜRÜLEN GELENEK
İslam âlimi Pir Ali Baba’nın başlattığı Kur’an okuma geleneği, kentte 500 yıldır sürdürülüyor. Kentin her türlü afet ve beladan korunması için başlatılan gelenek kapsamında, bir ay boyunca Kur’an okumasını bilen gencinden yaşlısına herkes hatim indiriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.