Aile Danışmanı Tongar: Eş seçimi evliliği tesirler


Tongar: Gençler memnun evlilik görmediği için evlenmekten korkuyor

Bağcılar Belediyesi’nin mesken sahipliğinde düzenlenen seminerde bayanlarla bir ortaya gelen müellif Hatice Kübra Tongar, keyifli evliliğin sırlarını anlattı. Eş seçiminin değerine vurgu yapan Tongar, “Öyle bir eş seç ki, o denli hoş bir yola niyet et ki çocukluğunda yaşadığın bütün dezavantajlı süreçleri değiştirsin” dedi.

Aile danışmanı Tongar, vaktin gençlerinin evliliğe bakışının değiştiğini belirterek, “Yeni jenerasyonda evlilik yaşı 30’un üzerine çıktı. Zira birçoğu keyifli evlilik görmemiş. Bu yüzden korkuyorlar. Memnun örnekler görmeye muhtaçlığı var gençlerin.” diye konuştu.

Bağcılar Belediyesi ile AK Parti İlçe Bayan Kolları’nın işbirliğiyle düzenlenen “İyileşen Evliliğim” isimli seminerde aile danışmanı, müellif Hatice Kübra Tongar, Bağcılarlılarla buluştu. Başkanlık Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda Tongar, evliliğin dünü, bugününü, geleceğini ve keyifli aile kurmanın formüllerini anlattı. Hayattaki birinci evlilik bağını anne babamızın evliliğine bakarak öğrendiğimizi söyleyen Tongar, “Annen ile babanın bağında sen etken değil pasiftin. Onlar mutsuz bir aile ortamı kurmuş olabilir lakin sen o denli bir eş seç ki, o denli hoş bir yola niyet et ki çocukluğunda yaşadığın bütün dezavantajlı süreçleri değiştirsin. Yeni ve dengeli alaka her şeyi değiştirir” dedi.

Gençlerin keyifli örneklere muhtaçlığı var

Hangi konutta doğduğumuzun hangi meskeni seçtiğimiz üzerinde tesiri olduğunu söyleyen Tongar, “Yetişkinlik yıllarımızın yüzde 25’i çocukluk yıllarımızdan etkilenir. Bu yüzden ebeveynlerimizle kurduğumuz bağlantı ne ise eşimizde de ya birebirini ya da telafisini ararız” diye görüşlerini paylaştı.

Aile içinde bir sistemi sağlam oturtabilmek için “Aile içi bağlantı, yeterli niyet, emek ve çaba olmalıdır” hususlarının gerekliliğine vurgu yapan Tongar, vaktin gençlerinin evliliğe bakışıyla ilgili olarak da şunları söyledi: “Yeni kuşakta evlilik yaşı 30’un üzerine çıktı. Zira birçoğu memnun evlilik görmemiş. Bu yüzden korkuyorlar. Memnun örnekler görmeye muhtaçlığı var gençlerin.”

Ağır ilgi gören programın sonunda Bağcılar Belediye Lideri Lokman Çağırıcı, Tongar’a çiçek takdim etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.