İnegöl Belediyesi’nden Şehit Ve Gazi Yakınlarına Davet


18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında “18 Mart Çanakkale Şehitleri Sergisi” düzenlemek üzere hazırlıklara başlayan İnegöl Belediyesi, Çanakkale savaşında şehit yahut gazi olmuş büyüğü bulunan, elinde fotoğraf, doküman ve gereç bulunan vatandaşlara davette bulundu.

İnegöl Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 107. Yılına özel bir stant düzenlemek için çalışmalara başladı. Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü tarafından İnegöl Kent Müzesi uhdesinde yapılacak “18 Mart Çanakkale Şehitleri” isimli stant için hummalı bir çalışma sürdürülüyor.

KENT MÜZESİNDEN DAVET

Kent Müzesinden yapılan açıklamada, Çanakkale’de şehit yahut gazi olmuş büyükleri bulunanlara davet yapıldı. 250 bin şehidin verildiği Çanakkale savaşında resmi kayıtlarda yer alan İnegöllü şehitlerle ilgili bilgilere ulaşıldığı lakin her bir şehidin isminin anılması ismine ulaşılamayan şehitlerin ailelerinin Kent Müzesine başvurması ismine yapılan davette şu sözlere yer verildi: “Milletimizin tüm cihanı dize getirdiği Çanakkale Savaşında 250 bin şehidimiz toprağa düştü. İnegöl’ümüzden de çok sayıda şehidimiz olduğunu biliyoruz. Çanakkale’de şehit yahut gazi büyüğü bulunan ailelerimizin ellerinde rastgele bir fotoğraf, doküman yahut bir malzeme bulunuyor ise Kent Müzemize gelerek başvurmalarını rica ediyoruz. Ellerinde rastgele bir doküman olmasa dahi şehit yakını olan vatandaşlarımızın şahsen gelerek yahut 0 224 713 18 70 numaralı telefondan stantta aziz şehitlerimizin isimlerine yer vermek ismine ulaşmalarını rica ediyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.