Vali Köşger: “İzmir’in yükselen yıldızı Aliağa’dır. Aliağa’nın Geleceği Çok Parlak”


Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde imali tamamlanan Çoraklar Jandarma Karakol Komutanlığı’nın açılışı yapıldı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Aliağa’da Cuma namazını beraberindeki heyetle birlikte Hacıömerli Mahalle mescidinde kıldı. Namaz sonrası mahalle sakinleriyle sohbet eden Vali Köşger, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan Jandarma Karakol Komutanlığı’nın açılışı için Aliağa Sanayi Bölgesi’ne geçti.

Çoraklar Jandarma Karakol Komutanlığı’nın açılış programına İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra İzmir Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Kıyı Güvenlik Ege Deniz Bölge Kumandanı Tuğamiral Serkan Tezel, Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, İzmir Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Limanlardan Sorumlu Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Tuğbay, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet İmir, Aliağa Garnizon Kumandanı Albay Faruk Altun, İlçe Jandarma Kumandanı Yüzbaşı Yusuf Can Gökgöz, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, ALOSBİ İdare Heyeti Lideri Haluk Tezcan, gaziler, şehit yakınları, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, endüstriciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Aliağa’nın bölgede yükselen bir bedel olduğunu söz eden Aliağa İlçe Kaymakamı Ömer Karaman, “Çoraklar ALOSBİ Jandarma Karakol Komutanlığı Türkiye’de örnek sayılabilecek bir yapıya sahip. Karakolda toplam 33 işçi misyon yapacak. Tarihi şan ve gururla dolu Jandarma teşkilatımıza bu türlü bir karakol kazandırmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan karakolun İzmir’e kazandırılan 58’inci karakol olduğunu belirten İzmir Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, “Karakolumuz bölgede 202 işletmeye, üç mahalleye ve üretimi tamamlandığında Mesleksel ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’ne hizmet verecek. Karakolumuz, İzmir’imize, Aliağamıza ve sanayi bölgemize güzel olsun” dedi.

VALİ KÖŞGER: “İZMİR’İN YÜKSELEN YILDIZI ALİAĞA’DIR. ALİAĞA’NIN GELECEĞİ ÇOK PARLAK.”

Aliağa’nın kuzey İzmir’in parlayan yıldızı olduğunu vurgulayan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Karakolun imalinde emeği geçen herkese devletim ve Milletim ismine teşekkür ediyorum. Devletimiz son devirde güzelce artan kudretiyle gücünü sergiliyor. Devletimizin her şeyi yapmaya gücü var. Lakin her vakit devlet millet el ele diyoruz. Bu topraklarda var olmanın kilidi bu. Karakol pek hoş olmuş. Aliağa merkeze 20 dakikalık bir arada yer alıyor. Aliağa’nın geleceği çok parlak. İzmir’in yükselen yıldızı Aliağa’dır. Aliağa çok daha gelişecek. Buraya yeni sanayi bölgeleri de ek edilecek. Liman süratli bir halde gelişiyor. Karakolun bölgenin asayişine, huzur içinde üretim yapılmasına katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi.

Karakol binası, yapılan konuşmaların akabinde hizmete açıldı. Açılış sonrasında Jandarma bünyesinde eğitilen asayiş köpeklerinin vazifelerine yönelik olarak gerçekleştirdiği şovlar programa renk kattı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.