Manisa BBSK Karate Dostluk Turnuvasında Şampiyon Oldu


Manisa Büyükşehir Belediyespor Karate kadrosu, Vilayetler Ortası Dostluk Turnuvası kapsamında düzenlenen karşılaşmalarda 5 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak genel klasman şampiyonu oldu.

Türkiye Karate Federasyonunun faaliyet programında yer alan Hakem Eğitim Semineri ve Terfi İmtihanı, Muradiye Spor Salonu’nda gerçekleşti. Programa Türkiye Karate Federasyonu Lideri Av. Dr. Aslan Abid Uğuz, Manisa Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Yunus Öztürk, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taş, Manisa Karate Vilayet Temsilcisi Enes Eşsiz ve Türkiye’nin birçok vilayetinden 200’e yakın ulusal ve milletlerarası hakem ve hakem adayları katıldı.

Karate Hakem Eğitim Semineri ve Terfi İmtihanı programının içerisinde Vilayetler Ortası Dostluk Turnuvası da düzenlendi. 7 kentten 21 kulüp ve 185 atlet karşılaşmalarda yer aldı. 21 sportmen ile karşılaşmalara katılan Manisa Büyükşehir Belediyespor; 5 altın, 1 gümüş, 5 bronz madalya ile toplamda 11 madalya kazanarak genel klasman şampiyonu oldu.

Madalya Kazanan Sportmenler

Manisa Büyükşehir Belediyespor Karate kadrosunda Kevser Koparan, Nurbade Büber, Ebru Günayar, Sümeyye Teke ve Gülçin Akyıldız turnuvada altın madalya kazandı. Sümeyye Özden karşılaşmaları gümüş madalya ile tamamlarken; Hansa Ceylin Işık Borazan,

Şevval Bakan, Batuhan Bayır, Eren Günayar ve Mehmet Seyhan Güler de karşılaşmalar sonunda bronz madalyanın sahibi oldu.

Karate grubu antrenörü Ali Eşsiz de kendilerine verilen takviyeden ötürü Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün’e ve Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Lideri Mehmet Güzgülü’ne teşekkür etti. Eşsiz, Manisa BBSK çatısı altında yeni muvaffakiyetler kazanmak için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.