Çankayalılara İş Garantili Meslek Kursu


Çankaya Belediyesi ilçenin birçok noktasında hizmete açtığı Çankaya Konutlarında, vatandaşların toplumsallaşmasını sağlarken meslek kursları ile de Çankayalıların iş sahibi olmasına vesile oluyor.

Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen’in ’21. Yüzyılın Halk Evleri’ olarak tanımladığı Çankaya Meskenleri pandemi periyodunda vatandaşların hoşça vakit geçirdikleri yerler olmasının yanında meslek sahibi olmalarını da sağlıyor.

Cebeci Çankaya Konutunda verilen Bilgisayar Dayanaklı Muhasebe kursu ile vatandaşlar hem fiyatsız kursa katılmış oluyor hem de iş istihdamı yüksek olan alanda eğitim almış oluyor.

Hafta içi her gün ikişer küme halinde 4’er saat kursa katılan vatandaşlar, genel muhasebenin bilgisayarlı muhasebe programları aracılığı ile gerçekleştirilen bilgisayar takviyeli muhasebe konusunda deneyim kazanıyor.

Kursa katılan vatandaşlara ticari defterler, bilanço, işletme defterleri, kısa ve uzun vadeli yabancı kaynaklar hesapları dersleri verilirken kursun sonunda kursiyerlere Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.