Kemalpaşa Belediyesi’nde Eğitim Atağı Sürüyor


AŞÇI ÇIRAĞI KURSUNA AĞIR İLGİ

Kemalpaşa Belediyesi bünyesinde, ağır biçimde faaliyet gösteren kurs ve atölyelere yeni sınıflar eklendi.

Kemalpaşalı vatandaşların fiyatsız bir halde yararlandığı, kurs merkezlerinde lisan kurslarının yanı sıra akademik, toplumsal, kültürel ve sanat kursu sınıflarının da yer aldığı eğitimler tüm süratiyle sürüyor. Kemalpaşa Belediyesi bünyesinde her kesite yönelik eğitimler verilen kurslarla vatandaşlara meslek ve sanat eğitimi imkânı sunuluyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa Belediyesi ve Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle, ilçede istihdam sağlamak maksadıyla hayata geçirilen Meslek Fabrikası’nda devam eden Bilgisayar İşletmenliği, İngilizce A1, Giysi Üretiminde Temel Süreçler sınıflarının yanı sıra Aşçı Çırağı ve Ön Muhasebe kursları da hayata geçirildi. 150 kursiyerin derslerine devam ettiği Kemalpaşa Meslek Fabrikası’nda vatandaşların talep etmesi durumunda; Pastacı Çırağı, Düz Dikiş Makineci, Bilgisayarda süratli klavye kullanımı, İşçi Bordro ve Özlük İşleri Eğitimi, İsimli Kalem İşleri, Çocukta Temel Muhtaçlıklar, Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk, İleri Excel ve Ahenk Eğitimi kursları da açılacak.

KÜLTÜR MERKEZİNDE KURSLAR DEVAM EDİYOR

Kemalpaşa Belediyesi, Kültür Merkezi’nde; Çocuk, Genç ve Yetişkin kümelere Akademik ve Kültür-Sanat alanında; Türkçe, İngilizce, Matematik, Satranç, Zeka Oyunları, Fotoğraf, Okuma, Diksiyon, Süratli Okuma, Gitar, Bağlama, Halk dansları, Nif Çocuk Orkestrası, Gürcüce, TSM koro, THM koro, Makyaj, Mis sabun ve Jel mum imali eğitimleri ile 1.170 kursiyer eğitimlerine devam ediyor.

AŞÇI ÇIRAĞI KURSUNA BAYANLARDAN AĞIR İLGİ

Kemalpaşa Meslek Fabrikası’nda, uzman eğitmenlerin nezaretinde teorik eğitimlerin yanı sıra kursiyerler, Kemalpaşa Belediyesi’nin profesyonel mutfaklarında, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, pratikte de birçok yeterlilik kazanıyor. Yöresel yemeklerden Dünya Mutfağı’na kadar geniş bir yelpazede eğitim alan kursiyerler her alanda bilgi sahibi oluyor. Bilhassa bayanların ağır ilgi gösterdiği kursta eğitimleri muvaffakiyetle tamamlayan iştirakçiler Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak. Sertifika sahibi olan kursiyerler, birçok kurumun mutfağında, kafeterya, restoran ve yemek fabrikaları üzere alanlarda iş sahibi olabilecek.

“EN BEDELLİ YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR”

“Bilindiği üzere eğitimci bir beşerim bir evvelki başkanlık periyodunda olduğu üzere bu periyotta de eğitime ehemmiyet gösteriyoruz.” diyen Kemalpaşa Belediye Lideri Rıdvan Karakayalı “Hem büyük hem küçük ölçekte ülkemiz için eğitimin değerini anlatmaya gerek olduğu düşünmüyorum. Bir evvelki periyot belediyemizin kurslarında eğitim almış ve bu sayede başarılı olmuş öğrencilerimiz vakit zaman gelip teşekkür ediyorlar bu da benim için en büyük övünç kaynağıdır. Bu alanda emek sarf eden eğitmen takımımıza teşekkür ediyorum. Bu bağlamda, prensibimiz, en bedelli yatırım geleceğe yatırımdır” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.