Çamyuva Ağva Dere Kenarı Yeşil Alan Düzenlemesi Kemer’e Çok Yakışacak


Kemer Belediyesi ilçenin çehresini değiştirmeye devam ediyor.
Çamyuva mahallesini Kiriş mahallesine bağlayan Devlet Su İşleri (DSİ) köprüsünün zeytin ağaçlarının olduğu noktadan başlayıp Max Royal lojmanlarının karşısına kadar olan alanda yeliş alan düzenlemesi yapılacak.
İhaleye çıkılan ve uygulamaya başlanılan toplam 9 bin 900 metrekare yeşil alanın olacağı çalışmalarda, refüjden dere tarafına gerçek 2,5 metre genişliğinde bin 140 metre uzunluğunda 2 bin 850 metrekare alanlık bisiklet, 2 metre genişliğinde bin 140 metre uzunluğunda 2 bin 280 metrekarelik koşu ve 3 metre genişliğinde 4 bin 100 metrekarelik yürüyüş yolu yapılacak.
Kelam konusu alanda yapılan çalışmaları belediye lideri Baki Yalın ile birlikte inceleyen Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin en değerli turizm merkezileri ortasında yer alan Kemer’i yeşil alanlarla çağdaş hale getirmeye devam ettiklerini söyledi.
Belediye Lideri Topaloğlu, kelam konusu yerdeki çalışmalarla ilgili bilgiler vererek, “Alan içerisinde çocuk oyun kümeleri, spor aletleri, kamelyalar, oturma alanları, çeşmeler, çöp kovalarının da yer alacak. Bisiklet yolları, koşu yolları ve yürüyüş yolları yapıyoruz. Vatandaşlarımızın rahatça vakit geçirebileceği bir alan oluşturacağız. Ayrıyeten alan içerisinde 28 araçlık otopark ve 17 bisikletlik bisiklet park yeri olacak. Kemerimize en düzgün formda hizmet etmeye devam edeceğiz. Kemer halkı bizi izlemeye devam etsin.” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.