8 Mart Efes Selçuk’ta Kültür ve Sanatla Anılacak


Efes Selçuk’ta 8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü kültür ve sanat aktiflikleri ile anılacak. 8- 12 Mart tarihleri ortasında düzenlenecek etkinlikler kapsamında söyleşiler, kitap tanıtımı, yazma atölyesi ve performanslar yer alıyor.

Bayan uğraşının sembol tarihi 8 Mart’ta, Efes Selçuk’ta Dünya İşçi Bayanlar Günü’ne için düzenlenecek etkinlikler, 8 Mart Salı günü saat 12.30’da Turizm Otelcilik Meslek Lisesi önünden kortej yürüyüşü ve devamında Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek anma programı ile başlayacak. Birebir günün akşamında Efes Selçuk Belediye Tiyatrosu tarafından saat 20.00’de Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda “Kadın Olmak” isimli tiyatro oyunu sahnelenecek.

9 Mart Çarşamba günü ise Artemis Ritim Kümesi performansı, Selçuk Kent Kurulu Bayan Meclisi Zeybek Gösterisi, “Taşrada Bayan Olmak” söyleşisi de düzenlenecek.

KIRK BAYANIN HİKAYESİ SELÇUK EFES KENT BELLEĞİ’NDE

Hafta uzunluğu sürecek etkinlikler kapsamında 12 Mart Cumartesi günü saat 17.00’de Selçuk Efes Kent Belleği’nde önsözü Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel tarafından yazılan “İçimdeki Kırk Kadın” kitabı ile ilgili de bir söyleşi ve tanıtım aktifliği düzenlenecek. Aktifliğe “İçimdeki Kırk Kadın” kitabında hikayeleriyle yer alan Ayşen Şahin ve Özge Mumcu Aybars katılacak.

8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü Aktiflikleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler Efes Selçuk Belediyesi Toplumsal Medya hesaplarında yer alıyor.

EFES SELÇUK’LU BAYANLAR İLHAM VEREN KENTİ GEZECEKLER

8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü aktiflikleri öncesinde 7 Mart Pazartesi günü Efes Selçuklu bayanlar için bir seyahat düzenlenecek. Seyahat kapsamında Efes Selçuklu bayanlar Meryem Ana Meskeni, Yedi Uyuyanlar, Artemis Tapınağı ve İsabey Camii’nin ortalarında bulunduğu alanları gezecekler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.