Açelya İhtilal Yılhan, Tertemiz Bir Dünya İçin Çocuklara Seslendi


Bosch Etraf Çocuk Tiyatrosu, ‘Dünya Bizim Evimiz’ podcast serisinin 10. kısmında atıkları odağına alıyor ve tüm çocuklara daha pak, daha sağlıklı bir dünya için neler yapılması gerektiğini keyifli, eğitici bir oyunla anlatıyor.

‘Atıkların Ayrıştırılması’ isimli yeni kısmında ünlü oyuncu Açelya İhtilal Yılhan da seslendirmesiyle karşımıza çıkıyor. Projeye dayanak veren Yılhan, ‘Tavuk’ karakterleriyle çocuklara atıkların ayrıştırılmasının neden değerli olduğunu anlatıyor. Çocuklara seslenmekten memnunluk duyduğunu belirten Yılhan; “Çocuklar birçok yetişkinden daha hassas. Birden fazla okullarında, kağıtların, plastiklerin, camların, metallerin ayrıştırılmasına katkı sağlamaktan keyif duyuyor.

Ve bunu epey şuurlu yapıyor. Ne keyifli ki hassas ve bu hususta öğrenmeye açık, meraklı bir kuşak yetişiyor. Biz yetişkinlerin vazifesi, her fırsatta onlara örnek olmak ve öğretmek. Bu oyun da bu nedenle benim için çok anlamlı” dedi. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu iş birliği ile geleceğin kahraman çocuklarına seslenen ‘Dünya Bizim Evimiz’ podcast serisi, Bosch Etraf Çocuk Tiyatrosu’nun Spotify’daki kanalından fiyatsız olarak dinlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.