MÜSİAD İzmir’den Çocuk Evleri’ne Dayanak


Saygılı, “Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz”

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in himayesinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Nesim Tanğlay ve MÜSİAD İzmir Lideri Bilal Saygılı’nın iştiraki ile “Çocuk Konutlarına Takviye Protokolü” imzalandı.

İzmir Valiliği himayesinde, Aile ve Toplumsal Hizmetler İzmir Vilayet Müdürlüğü ile Müstakil Endüstrici ve İş Adamları Derneği İzmir Şubesi ortasında Çocuk Evleri’ne dayanak protokolü yapılarak imzalar atıldı.

Türkiye’nin yüz akı olacak gençlerin yetişmesine takviye verilmesi maksadıyla yapılan işbirliğiyle devlet müdafaası altında yetişen çocukların topluma ve millete yararlı bireyler olmaları için katkı verilmesi sağlanacak.

İmza merasiminde konuşan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Protokolün hepimize güzel uğurlu olmasını diliyorum. Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza verilen her dayanak bu vatana ve millete düzgünlük tohumları ekecektir. Devletimizin muhafazası altında bulunan çocuklarımızın en hoş formda yetişmesi hedefiyle bu hoş işbirliğine katkılarından ötürü MÜSİAD İzmir üyelerine Lider Bilal Saygılı nezdinde teşekkür ediyorum” dedi.

Çocukların konut ortamında temel muhtaçlıklarının karşılandığını tabir eden Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Nesim Tanğlay ise “Toplumumuzla iç içe olabilecekleri mahalleler içerisinde çocuklarımızın arkadaşlık, komşuluk ile mahalle kültürünü, geleneklerimizi ve kıymetlerimizi yaşayarak öğrenmelerine değer veriyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı kişilik ve âlâ alışkanlık kazanmaları için vermiş oldukları katkılar nedeniyle destekçimiz MÜSİAD’a müteşekkirim” diye konuştu.

MÜSİAD İzmir Lideri Bilal Saygılı da, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Nesim Tanğlay’a hoş dilekleri için teşekkür etti. Saygılı, “İzmir’de iş dünyasının merkezinde yer alan güçlü bir STK olarak ekonomimizin gelişimi için verdiğimiz dayanağı tıpkı vakitte toplumsal sorumluluk projelerimizle taçlandırıyoruz. Bu manada geleceğimiz olacak çocuklarımıza sahip çıkmayı borç biliriz. Hayırsever olmayı her vakit önemseyen ve vakıf insanı olma misyonuyla yaşamaya uğraş eden MÜSİAD İzmir ailemize huzurlarınızda bir defa daha şükranlarımı sunarım” dedi

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.