İş Garantili Eğitim Çocukları da Sevindirecek


Çankaya Belediyesi, Ankara Giysi Sanayicileri Derneği ile birlikte istihdam garantili kurslarına devam ediyor. Kurslara katılanlar hem iş sahibi olma yolunda ilerliyor hem de toplumsal sorumluluk örnekleri sergiliyor. Hummalı bir çalışmaya giren atölyede, 1.700 çocuk için 23 Nisan’da teslim edilecek kıyafetler dikiliyor.

Çankaya Belediyesinin İş ve İstihdam Merkezi Giysi Tadilatçısı Atölyesi, şu günlerde manalı bir çalışmaya imza atıyor. Ankara Giysi Sanayicileri Derneği iş birliğinde düzenlenen Giysi Tadilatçısı eğitimine devam eden kursiyerler hem meslek öğreniyor hem de 1.700 çocuk için 23 Nisan’da armağan edilecek kıyafet dikiyor. Yılbaşında da kimsesiz çocukları giydiren kursiyerler üretmenin ve toplumsal yararın heyecanını bir ortada yaşıyor.

YÜZDE YÜZ İŞ GARANTİSİ

Toplumsal sorumluluk projelerini pek çok alanda uygulayan Çankaya Belediyesi, Ankara Giysi Sanayicileri Derneği ile birlikte düzenlediği eğitimle kursiyerlere iş bulma imkanı da sağlıyor.Sektörel alanda eğitim vermeyi, bu eğitimlerde muvaffakiyet gösteren kursiyerlere iş imkanları yaratmayı ve daha yetişmiş iş gücü ile ülke iktisadına katkı sunmayı amaçlayan “Giysi Tadilatçısı” eğitimi, toplamda 552 saat sürüyor. Başarılı olan kursiyerlere yüzde yüz istihdam garantisi verilen eğitimlerde, mesleğin gerektirdiği yeterliliğe sahip kursiyerler özel kesimde faaliyet gösteren firmalarda makineci ya da modelist yardımcısı olarak istihdam ediliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.