Karşıyaka’da dopdolu 8 Mart programı!


Karşıyaka Belediyesi 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’ne dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak gayesiyle dopdolu bir program hazırladı. Söyleşi, konser ve merasimlerle hem farkındalık yaratmak hem de vatandaşların düzgün vakit geçirmesini amaçlayan aktiflik dizisi, 5-6 Mart’ta düzenlenen Üretici Bayan Pazarı ile başlayacak. Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi karşısındaki Zühtü Işıl Meydanı’nda kurulan pazar, iki gün boyunca sabah saat 9 ile akşam 8 ortasında vatandaşları ağırlayacak.

ACİL YARDIM SINIRI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

7 Mart Pazartesi günü de Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay ile Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu (TKDF) Lideri Canan Güllü ortasında protokol imzalanacak. “Kadına yönelik şiddet önlenebilir, yalnız değilsiniz biz varız” sloganıyla imzalanacak protokol ile TKDF tarafından kurulan acil yardım çizgisi için iş birliği yapılacak. Bu protokol ile; belediye çalışanları ve Karşıyaka’daki vatandaşların şiddet ve istismar hadiselerinde gereksinim duydukları türel, ruhsal ve toplumsal takviyeye, daha kolay ulaşmaları hedefleniyor. İmza merasimi Pazartesi günü saat 11.30’da Karşıyaka Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.

YÜRÜYÜŞ DÜZENLENECEK

Saat 16.30’da Ulu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın anıt mezarı ziyaret edilecek. Anıt mezarda bir anma merasimi gerçekleştirilecek, iştirakçiler Zübeyde Anne’nin kabrine çiçek bırakacak. Akabinde saat 17.00’de Karşıyaka İzban’dan Karşıyaka İskele’ye yürüyüş düzenlenecek. Burada dövizler ve sloganlarla farkındalık yaratmaya çalışılacak.

SUNAY AKIN’IN GÖSTERİSİ OLACAK

Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi, 8 Mart’ta değerli etkinliklere mesken sahipliği yapacak. Saat 13.00’te Bostanlı Zühtü Işıl Meydanı’nda yıl uzunluğu kurslardan yararlanan bayanların hazırladığı Mahalle Merkezleri El Emeği Pazarı’nın açılışı yapılacak. Pazar, 8- 9 ve 10 Mart’ta açık olacak. 13.30’dan itibaren “Girişimci Bayanlar Konuşuyor” başlıklı söyleşi ile bayanlar, kıssa ve tecrübelerini aktaracak. Saat 18.30’da Karşıyaka Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Hüseyin Tolu önderliğinde küçük bir konser verecek. 20.30’da da Sunay Akın Karşıyakalılar ile bir ortaya gelerek “Önce Bayanlar ve Çocuklar” isimli gösterisini izleyicilerle buluşturacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.