Okullar Ortası Kurtuluş Kupasında Kuralar Çekildi


İnegöl Belediyesi’nin kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı nedeniyle bu yıl “Okullar Ortası Kurtuluş Kupası” ismiyle düzenlediği turnuvanın kuraları çekildi.

İnegöl Belediyesi’nin birincisini 2016 yılında “Başkanlık Kupası” ismiyle düzenlediği ve 3 yıl bu isimle gerçekleştirildikten sonra 2019 yılında “Okullar Ortası Spor Festivali” ismini alan Bursa’nın en kapsamlı spor tertibi, bu yıl İnegöl’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı nedeniyle “İnegöl Belediyesi Okullar Ortası Kurtuluş Kupası” ismiyle hayat buluyor. İnegöl Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün ilçemizde bulunan tüm birinci, orta ve liseler ortasında İnegöl Belediye Başkanlığı, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğinde 2021-2022 öğretim yılının ikinci yarısında yapacağı turnuva, bu yıl temaslı branşlar haricinde; voleybol, masa tenisi, kros, bocce, dart, spor tırmanış, Oryantiring ve okçuluk olmak üzere 8 başka branşta yapılacak.

KURALAR ÇEKİLDİ

İnegöl Belediyesi Okullar Ortası Kurtuluş Kupası öncesi Perşembe günü Kent Müzesi Konferans Salonunda okul temsilcileri ile birlikte küme kuraları çekildi. 09 Mart Çarşamba günü başlayacak olan ve 27 Mayıs Cuma günü sona erecek turnuva; voleybol, masa tenisi, kros, bocce, dart, spor tırmanış, Oryantiring ve okçuluk branşlarında gerçekleştirilecek. 6 kategoride yapılacak turnuvada küçük kızlar ve küçük erkekler kategorilerinde dart branşı yer almazken, yıldız kızlar ve yıldız erkekler ile genç kızlar ve genç erkekler kategorileri tüm branşlarda gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.