Trabzonsporlu Futbolcular Mor Gözlüklerle Epilepsi İçin Baktı


BORDO MAVİLİ OYUNCULARDAN EPİLEPSİ HASTALARINA TAKVİYE İLETİSİ

Trabzonsporlu futbolcular, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına dayanak oldu. Oyuncular “#UzunLafınKısası, mor gözlük tak, Epilepsi İçin Bak” dedi

Trabzonspor Futbol Grubu oyuncuları, epilepsi hastalarının karşılaştıkları ön yargılara dikkat çeken bir görüntü hazırladı. Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına dayanak olmak hedefiyle Hüseyin Türkmen, Berat Özdemir, Yunus Mallı, Uğurcan Çakır ve Edin Vişça görüntüde manalı bildiriler paylaştı.

Bordo mavili oyuncular görüntüde; “Epilepsili bireyler; evlenebilir, çocuk sahibi olabilir, çalışıp iş hayatında başarılı olabilir. Ve epilepsi bulaşıcı değildir! Uzun lafın kısası… Mor gözlük tak. Epilepsi İçin Bak!” bildirisini verdiler.

Trabzonsporlu futbolcular geçtiğimiz yıllarda da kampanyaya dayanak vermiş ve epilepsili bireylere karşı ön yargılı bakış açısını değiştirmeyi sembolize eden mor gözlüklerle ülkemizde yaşayan 1 milyon epilepsili bireyin sesi olmuştu.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği, tüm Trabzonsporluları ve futbolseverleri, Epilepsi İçin Bak Instagram sayfasında yer alan #MorGözlük filtresiyle kendi fotoğrafını çekip farkındalık iletileri, #EpilepsiİçinBak ve #UzunLafınKısası etiketleriyle toplumsal medya hesaplarında paylaşmaya ve farkındalığın bir modülü olmaya davet ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.